BELEDİYELERDEKİ TALANA VE RANTA KARŞI "KEMALİST" DURUŞ (Basın Bildirisi)

Öncelikle hatırlatmak isteriz ki Türk halkı;

              15 Temmuz dinci darbe girişimi sonrası, siyasal iktidar eli ile devlet kurumlarının beslediği “İslami faaliyet yapıyoruz” palavrası atan terör örgütleri ile yüzleşeli tam dört yıl oldu.

              Devlete sızan dinci terör örgütleri tarafından kumpasa düşürülen Türkan Saylan’ ın; dönemin “hocaefendi”si, bugünün “terörist başı” Fetullah Gülen cemaatinin devlet kurumlarında nasıl yapılandığını deşifre edeli tam yirmi yıl oldu.

              Dinci terör örgütleri tarafından katledilen Atatürkçü Düşünce Derneği üyesi Uğur Mumcu’nun “Cemaatlere, tarikatlara giren çocuklar 30 sene sonra general olacaklar cumhuriyete karşı ayaklanacaklar.” Sözlerini söyleteli tam yirmi altı yıl oldu.

İsraf, rant ve talan düzeni bitmiştir!

              Bugün geldiğimiz noktada 31 Mart seçimleri sonrası birçok belediyede olduğu gibi İzmit’te de israf, talan ve rant düzeni sona ermiştir. İzmit halkının seçtiği belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, belediyedeki 7 milyon liralık talanı belgeleri ile ortaya çıkararak, İzmit halkına karşı ilk ve en önemli sorumluluğunu yerine getirmiştir. İzmit Belediyesi’nde ki talanı “batıl protokoller” ile süsleyenlerin, minareye kılıfını uydurma belgeleri düzenleyenlerin, Atatürkçü sivil toplum örgütleri üzerinden yaptıkları talanı örtbas etme oyunu halkımız için de yok hükmündedir.

Kamuyu yararımıza çalıştırmıyoruz!

              Atatürkçü Düşünce Dernekleri “kamu yararına çalışan dernek” statüsündedir. Kamuyu yararına çalıştıranlar bu ünvanın anlamını kavramakta zorluk çekiyor olabilirler. İzmit belediyesinin 31 Mart öncesi cemaatlerden beslenen militan kadroları, halkın paraları ile yürüttükleri din istismarı yapan kurumları savunmak adına, Atatürkçü Düşünce Dernekleri’ni ağızlarına alma hadsizliğini göstermişlerdir. İzmit belediyesi başkanı sorumluluğunu yerine getirmiştir. Maliyeti 7 milyonu bulan rant, talan ve hukuksuzluğu belgeler ile ifşa etmiştir

Dernekler masasından onaylı demirbaşlardır!

              7 Milyonluk “talan ve yetim hakkı yeme bütçesini” planlayan AKP’li militan kadro, 2013 yılında Atatürkçü Düşünce Dernekleri’ne de ziyaretlerde bulunmuştur. Akıllarınca, Atatürkçü vatanseverlerin çoğunlukta olduğu Yahyakaptan mahallesi sakinlerinin gözüne girmek ve oy almak adına derneğimize klima ve bilgisayar bağışında bulunmuştur. Ancak bu bağışı 7 milyon liralık rant ve talana eşdeğer tutarak kendilerini savunmaya kalkan belediyenin 31 Mart öncesi kul hakkı yemiş militan kadrosu, bir konuyu kaçırmıştır. Bağışta bulundukları klima ve bilgisayar derneğimizin demirbaş listesinde kayıtlı ve valiliğimize bağlı dernekler masası tarafından denetlenerek onaylanmış durumdadır. Yani Atatürkçü Düşünce Dernekleri keyfi hiçbir talepte bulunmamıştır.

              Cumhuriyetin ilk yıllarından bu yana; halkımızın İslam dinini gerçek anlamda öğrenmesinden korkan, dini siyaset aracı olarak kullanan bu zihniyet günümüzde de devam etmektedir. Halkın paralarını peşkeş çektikleri kamudan yararlanan kuruluşlar vasıtası ile gencecik beyinlere dinci eleman dezenformasyonu yapma planını uygulanmaktadır. Belediye imkanlarını talan ederek dernekçilik yaptığını iddia eden zihniyet, sıkıştığında konuyu hemen dine getirmekte, yedikleri kul hakkını kapatmak adına dini öne sürmektedirler.

 

 

Merak ediyoruz!

              Merak ettiğimiz bir konu var ki o da dinci eleman dezenformasyonu yapan bu kuruluşlara mensup kaç belediye müteahhiti vardır? Bilmek istiyoruz ki İzmit Belediyesinin kaynakları; dinin arkasına sığınan talan ekibine hibe edilirken, belediye rantı için de ayrıca bir formül düşünülmüş müdür?

Tescilli Türk ve Atatürk düşmanlarını Kocaeli Kitap Fuarında ağırlamaktan utanmayan zihniyet, halkın parası ile besledikleri yandaş STK’ları öne çıkarma ve Atatürkçü STK’ları izole etme planına gelecek yıl da devam edecek midir?

Bilsinler istiyoruz!

*Atatürkçü Düşünce Derneklerini, kurdukları rant ve talan düzenine alet etmeye kalkanlar bilmelidirler ki:

*Atatürkçü Düşünce Dernekleri; dernek binalarının kiralarını hiçbir devlet kurumundan yardım almadan, Atatürkçülerin alın teri ile kazandığı helal parayla cebinden öder.

*Atatürkçü Düşünce Dernekleri; Atatürkçülerin yaptığı bağışlar ile hiçbir devlet kurumundan yardım almadan, devletimizin yetişemediği noktalarda köy okullarında çocukların eğitimi için ihtiyaçlarını giderir.

*Atatürkçü Düşünce Dernekleri; hiçbir devlet kurumundan yardım almadan üyelerinin alın teri ile ücretsiz eğitim verir.

*Atatürkçü Düşünce Dernekleri; hiçbir devlet kurumundan yardım almadan, dernek binasının ihtiyaçlarını, üyelerinin alın teri ile kazandığı helal paradan karşılar.

*Atatürkçü Düşünce Dernekleri; belediye rantından faydalanması için hiçbir kuruma üyeleri için talimat vermez, liyakat ve hukukun üstünlüğüne gözetir.

*Atatürkçü Düşünce Dernekleri; yerli ve yabancı hiçbir kurum ve kuruluştan “fon” adı altında bile yardım almamak ile övünür.

Her şeyden de önemlisi Atatürkçü kurumlara çocuklarınızı gönül rahatlığı ile gönderebilirsiniz. Çocuklarınıza cinsel istismarda bulunulmaz. Atatürkçü kurumlarda aklını kiraya vermeyen, fikri hür vicdanı hür vatansever nesiller yetişir.

Atatürkçü Düşünce Dernekleri, Kemalist duruşundan asla ödün vermez. Kul hakkı yemez ve kamu yararına çalışır.

 

Atatürkçü Düşünde Derneği Kocaeli Şubesi

Atatürkçü Düşünce Derneği Yahyakaptan Şubesi

Atatürkçü Düşünce Derneği İzmit Şubesi