Değerli Atatürkçüler;

Özgür Kocaeli İnternet sitesinin Atatürkçü Düşünce Derneklerini hedef aldığını, sistematik bir şekilde şubemize itibar suikastı yaptığını, şubemizin de tüm bunlar karşısında demokratik hak olan protesto hakkını kullanacağını 1 hafta önceden duyurmuştuk.

Ancak geldiğimiz noktada işinin ehli profesyonel bir üst akıl tarafından planlanan provakasyonun kurgulandığını, Atatürkçü Düşünce Derneklerini haklı iken haksız duruma düşürme planın yapıldığını birinci ağızdan öğrenmiş bulunmaktayız.

Değerli Atatürkçüler;

Cumhuriyet devrimlerinin sarsılmaz savunucusu Atatürkçü Düşünce Derneğimiz, tarih boyunca provakasyonlara alet edilmeye çalışılmış ve emperyalist üst akılın verdiği emir ile başta kurucu genel başkanımız Muahmmer AKSOY olmak üzere birçok üyemiz katledilmiştir.

Karanlık günlerden geçen ülkemizin önündeki zorlu süreçte; Atatürkçü Düşüncenin asli görevi Yeniden Atatürk Cumhuriyeti’nin inşa edilmesine öncü olmaktır. Bu bağlamda tartışılmaz şekilde haklı olmamıza rağmen Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Sekreterimizin tavsiyesi ve güvenlik sorunlarının yaşanacağı kaygılar üzerine demokratik protesto hakkımızı şimdilik erteleyeceğiz.

Bu asla bir geri adım değil sadece sağduyu ile olası provokasyonlara karşı alınan önlemdir. Hukuki mücadelemiz yargı yolu ile devam edecektir.

Atatürkçü Düşünce Derneğimizin gençlik kollarından gelen, hayatının her döneminde Kemalist mücadeleyi sarsılmaz bir duruşla veren, Atatürkçü Düşünce Derneği Kocaeli Şubemiz’de göreve geldiği günden itibaren fark yaratarak örgütlenen yönetim kurulumuzun başarılı ve bükülemez başkanı Peyzaj Yüksek Mimarı Taylan BİNGÖL ile omuz omuzayız.

Kentimizde yaşayan yurttaşlarımız bilmelidir ki; Atatürkçü Düşünce Dernekleri kent burjuvasının dizayn edeceği bir yapı değildir. Üyelerimiz ve yönetim kurulumuz ile Kemalist mücadelemize savrulmadan devam edeceğiz.

Saygılarımızla

Atatürkçü Düşünce Derneği

Kocaeli Şubesi Yönetim Kurulu