Siyasal Rant Çetesine Karşı TARAFIZ!

Bakanlar kurulu kararı ile “Kamu Yararına Çalışan Dernekler” statüsünde ki kurumumuz gerek siyasal iktidarın gerekse terör örgütlerinin hedef noktasında; sistematik birçok saldırıya uğramasına rağmen, Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü onuru ile ülke ve kent gündemini büyük bir titizlikle takip ediyor.

Türkiye’nin terör örgütlerine karşı yürüttüğü mücadelenin önemli bir ayağı olan “Barış Pınarı” harekâtı bahane edilerek, ülkemizin neredeyse tüm dünya tarafından diplomatik ve ekonomik saldırıya uğradığı bu günlerde kent gündemi bir belediye işçisi üzerinden gereksiz meşgul edilmektedir.

İzmit Belediyesi’ni Takdir Ediyoruz

Kamuoyunda “bankamatik memuru” olarak nitelendirilen, işe gelmeden kamudan maaş alan siyaset simsarlarının kamu kurumları tarafından tespit edilerek görevden uzaklaştırılması hukuki bir zorunluluktur. Bu noktada görevini yapan İzmit Belediyesi yetkililerini takdir ediyor ve kamu yararına çalışan kurum olarak da desteklemeyi görev biliyoruz.

Beslendiği “siyasal rant çetesi” çerçevesinde; içinde kul hakkı olan bu hukuksuzluğa alkış tutarak, işe gelmediği İzmit Belediyesi tarafından belgelenen bir belediye işçisi üzerinden diğer “bankamatik memurlarına” kalkan olma çabası gösterenleri de İzmit halkının vicdanına bırakıyor ve kınıyoruz.

Merak Ediyoruz?

“Aile ve çocuk” üzerinden kendini savunma adına demagoji yapan belediye işçisinin: Ekonomik sıkıntıları yüzünden 3 çocuk sahibi intihar eden babanın, çocuğuna pantolon alamadığı için canına kıyan babanın, atanamadığı için bunalıma girerek yaşamına son veren öğretmenin aile ve çocuklarının olduğundan haberi var mıdır merak ediyoruz?

Şov yapmak adına belediye önüne yığılarak provokasyon yapan sivil toplum örgütü yöneticilerinin, kentimizde bu olaylar yaşanırken gerçek mağdurlar karşısında sessiz kalmalarının sebebinin, hayatını kaybedenlerin militanı oldukları “siyasi rant çetesine” dahil olmaması mıdır merak ediyoruz?

Kamu yararına çalışan kurumumuz: İşe gelmeden yıllar boyunca aldığı haksız maaşın kamuya verilen bir zarar olduğu çerçevesinde, kamu zararının karşılanması adına harekete geçmiştir.

Maaşını Faizi ile Geri Ödesin

Söz konusu işçiden; hukuksuz olarak verilen tüm maaşı faizleri ile geri alarak kamuya kazandırmak, bu hukuksuzluğa ortak olanlar hakkında suç duyurusunda bulunmak ve söz konusu işçi hakkında suç duyurusunda bulunmak adına İzmit Belediyesi Belediye Başkan Vekili Hakan Tanta ile görüşmüş bulunmaktayız.

Yaptığımız görüşmede İzmit Belediyesi Belediye Başkan Vekili Hakan Tanta: İzmit Belediyesi’nin idari soruşturma başlattığını, gereken hassasiyeti gösterdiklerini ve belediyeye verilen zararın karşılanması adına harekete geçildiğini ifade etmiştir. Sorumlularının da cezalandırılması adına hukuki mücadeleyi başlattıklarını belirmiştir.

Atatürkçü Düşünce Derneği Kocaeli Şubesi olarak İzmit Belediyesi’nin bu hukuk mücadelesinin tarafı, savunucu ve takipçisi olduğumuzu basın ve kamuoyu ile paylaşmayı görev biliyoruz

TAYLAN BİNGÖL

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ

KOCAELİ ŞUBE BAŞKANI