DEVRİM ŞEHİDİ AHMET TANER KIŞLALI YOLUMUZU AYDINLATIYOR...

Devrim ve demokrasi şehidimiz Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı'yı 21 Ekim 1999'da evinin önünde uğradığı hain bombalı saldırı sonucu kaybettik. Aramızdan alınan Ahmet Taner Kışlalı'nın bedeni varlığıdır. Düşünceleri, söylemleri ve eylemleri yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir.

“Kemalizm geçmişin bekçiliği değil geleceğin öncüllüğüdür... Slogan Atatürkçülüğüne karşıyım." diyerek, Kemalizm’in devrimci niteliğini sergileyen Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı, ülkemizin sürüklendiği çıkmazları çok önceden tespit ettiği için katledilmiştir. Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı, bütün yazılarında, konuşmalarında, araştırmalarında ve eserlerinde sis perdesini aralamış ve karanlık güçlerin gizli amaçlarını ifşa etmiştir. Atatürk düşmanlığının boyutlarını ve gerisindeki odakları geniş kitlelere anlatmayı ve toplumu aydınlatmayı görev bilmiştir. Binlerce öğrenci yetiştirmiş, yüzlerce makale yazmış, onlarca kitap yayınlamıştır.

Cumhuriyet düşmanları Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı’dan elbette ki rahatsız oldular. Tıpkı Kurucu Genel Başkanımız Prof. Dr. Muammer Aksoy'dan, Doç. Dr. Bahriye Üçok'tan, Araştırmacı- Gazeteci Yazar Uğur Mumcu'dan rahatsız oldukları gibi... Muammer Aksoy, Bahriye Üçok, Uğur Mumcu gibi Ahmet Taner Kışlalı’da devletin ve toplumun gözleri önünde katledildi. Cinayeti aydınlatılmadı... Daha doğrusu aydınlatılmak istenmedi. Ancak, failleri çok iyi bilmekteyiz. Atatürk Devrimi, demokrasi ve özgürlükler için Cumhuriyetin temel niteliklerini korumak ve yaşatmak için yaşamlarını hiçe sayanlar ölümsüzdür. Yolumuzu aydınlatan ışıktır.

Rehberimiz ve yol göstericimizdir. Prof. Dr. Muammer Aksoy şehit edildiğinde Genel Başkanımızdı. Derneğimizi henüz 7 ay öncesinde kurmuştu. Doç. Dr. Bahriye Üçok kurucu üyemizdi. Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı önce Genel Başkan Yardımcımız sonrasında da Genel Yönetim Kurulu üyemizdi. Cumhuriyet Devrimi şehitlerimiz, Atatürkçü Düşünce Derneği'nin varlık nedenidir, onurudur. Tümü Atatürkçü Düşünce Derneği'nin mücadelesinde yaşamaktadır.

Ölümler bizi yıldıramaz, korkutamaz, sindiremez...