Atatürkçü Düşünce Dernekleri Kocaeli örgütleri son günlerde küresel örgütlerin misyonerlik faaliyetlerini kentimizde de sürdüren bir güruhun ideolojik saldırısı altındadır.

Öncelikle farkında olmayan ideoloji cahilleri için bir kez daha hatırlatmak isteriz ki:

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD); Yurt genelinde birçok şubesi olan Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, Atatürk' ün Türkiye Cumhuriyeti'ne kazandırdığı çağdaş kazanımları geriye doğru çevrilmek isteyenlere karşın, Kemalizm’e sıkıca bağlanmış örgütlü vatanseverlerden oluşmaktadır.

ADD kurulduğu tarihten bu yana dernek tanımının sınırlarını çoktan aşarak, Türkiye’nin en büyük ve en fazla üyesi olan kamu yararına çalışan derneği unvanının yanı sıra defalarca terör örgütlerinin hedefinde bedeller ödemiştir. Dernek pek çok saldırıya uğramış, şehitler vermiştir; Muammer Aksoy, Bahriye Üçok, Ahmet Taner Kışlalı, Uğur Mumcu gibi değerleri fikirlerinden dolayı bu mücadelede kaybetmiştir.

Kocaeli genelinde 8 Şube, 3 bini aşkın resmi üye ve yüz binlerce gönüllümüz ile örgütlerimiz; dini, dili, ırkı, siyasi görüşü fark etmeksizin Kemalist mücadelede fedakârca ve birlik içinde üstüne düşen görevi yapmaktadır.

Kentimizde de ADD: Kemalist bir duruş sergilemekte, “gardolap Atatürkçülüğü” yaparak bireysel reklamını yapanların aksine, başta Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği etkinlikler olmak üzere kent gündemini yakından takip etmektedir.

Cumhuriyet kazanımları ile idelojik hesaplaşma uğruna;

*Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden,

*Atatürk’ün aziz hatırasına hakaretler eden Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti düşmanlarını konuk eden,

*Ülkemizin geleceği olan pırıl pırıl gencecik beyinleri sözde kitap fuarlarında fikir zehirlemesini hedefleyen,

*Mahallelerde Kemalist düşünce ile hesaplaşma adına propaganda yapan,

Devasa bir Tiran ile şubelerimiz gönüllülük esası ile göğüs göğüse mücadele vermektedir. Bu mücadele de ailemizden işimizden ayırdığımız zamanlarda dönem dönem kolluk güçleri tarafından da müdahalelere uğramaktayız.

Ulu önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir.” Sözlerini anlamaktan aciz, Atatürkçülüğü kahve fincanlarına ve amatör belgesellere indirgeyen zihniyet hem utanmadan Atatürkçü Düşünce Dernekleri Kocaeli örgütleri adına haddi olmayan açıklamalarda bulunmuş hem de verdiğimiz toplumsal dönüşüm mücadelemizi görememiştir.

Siyasi gücü de arkasına alıp devlet kurumlarını da kullanarak bir Tiran’a dönüşen yobaz güç karşında, derneğimizin verdiği onurlu mücadelenin hiçbir noktasında bırakın alanda olmayı sosyal medyadan dahi gıkı çıkmayan bu güruh, söz konusu belediyeler vasıtası ile kendi reklam ve şovları olunca vatansever Atatürkçü kurumlara saldırmanın dayanılmaz hafifliği içindedirler.

Emperyalizm saldırılarını sürekli kılmak için hedef ülkelerde SIZMA harekâtı yapar. İşbirlikçiler üretir. Çünkü gerçek DİRENÇ noktalarını, MİLLİ İRADEYİ yok etmeden bir ülkeye diz çöktürülemez..

“Atatürkçüyüm!” diyen kişiler arasında batının en koyu emperyalist kurumlarının maskeli örgütlerine üye olup bundan gurur duyabilenler vardır. Kimisi masumane duygularla bu çevrelere girer, kimisi bilinçli olarak “görevini” ifa eder.

Böylesi küresel örgüt ve benzerleri, ‘BAĞIMSIZLIK BENİM KARAKTERİM!’ diyen bir liderle nasıl bir araya getirilebilir.. O’nun yaşamı, bu gibi örgütler ve ülkelerle savaşarak geçmiştir… Tüm masonik örgütleri kapatan/yasaklayan O değil midir?!

Atatürk ve Atatürkçülüğü yanlış anlamışlar.

Kentimizde gelinen noktada 29 Ekim gibi milli bir bayramı "Kökü Dışarda Örgütler" ile kutlama hatasına düşenleri de uyarmak da bu etkinliklere katılıp katılmamak da Atatürkçü Düşünce Derneklerinin kararıdır. Kimse haddi olmayan konularda misyoner görevlerini ifa etmek adına derneğimizi yıpratma çabasına giremez.

Vatansever Atatürkçü yurttaşlarımıza Atatürkçü Düşünce Dernekleri’nin Türkiye’nin savunma refleksi görevini aksatmayacağını bildirmekten gurur duyarız. İçiniz rahat olsun.

Taylan BİNGÖL

Atatürkçü Düşünce Derneği

Kocaeli Şube Başkanı