Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kocaeli Şube Başkanı Mimar Taylan Bingöl, Kocaeli’nin Derince ilçesinde bulunan ve geçtiğimiz hafta Atatürk büstüne saldırıda bulunulan Sırrıpaşa Ortaokulu’nu ziyaret etti.

Atatürk’ün aziz hatırasına yapılan ve bir büstten öte, ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirlerini hedef alan saldırıyı kınayan Taylan Bingöl yaptığı ziyarette;

“Atatürkçü Düşünce Dernekleri, Atatürk’ün aziz hatırasına şartlar ne olursa olsun sahip çıkacaktır. Atatürk ve Türkiye düşmanlarına karşı bütün platformlarda mücadeleyi ülkemize karşı bir borç biliyoruz” dedi.

Ayrıca ADD Kocaeli Şubesi’nin ziyaretinde okulda bulunan, Derince İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Osman Karabayır’a, Sırrıpaşa Ortaokulu müdürü Orhan Yavuz’a ve müdür yardımcısı Özgür Aksakal’a teşekkür eden Taylan Bingöl;

“Atatürk'ün Türk Milletine hedef gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyinin yakalanmasında başöğretmenimizin birer yansıması olan öğretmenlerimize büyük görevler düşüyor. Öğretmenlerimiz gelecek nesilleri yetiştirirken gerek ideolojik gerekse fiziki saldırılar karşısında yılmadan mücadele vermelidir. Bizlere bu mücadele de düşen görev ise sizlere destek vermektir” diyerek beraberinde getirdiği yeni Atatürk büstünü eski yerine konmak üzere okul yetkililerine teslim etti

Derince İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Osman Karabayır, ADD Kocaeli Şube Başkanı Taylan Bingöl ve beraberindekilere ziyaretten dolayı memnuniyetlerini belirterek ADD’nin gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür etti.

Sıcak sohbet havasında geçen ziyarette ADD Kocaeli Şube Başkanı’nı makamında ağırlayan Sırrıpaşa Ortaokulu Müdürü Orhan Yavuz; Atatürk büstüne saldıran saldırganın güvenlik güçleri tarafından yakalandığını, hukuki süreci takip ederek saldırganın hak ettiği cezayı alması adına ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Saldırı sonucu parçalanan Atatürk büstünün yenilenmesini sağlayan ADD Kocaeli Şube’sine teşekkür ederek memnuniyetini dile getirdi.

ADD Kocaeli Şube Başkanı Mimar Taylan Bingöl’e ziyareti sırasında, ADD Yahyakaptan Önceki Dönem Başkanı Yakup Gökçe ve dernek üyesi Mustafa Işık eşlik etti.