GELENEKSEL

"ATATÜRK'ÜN İZİNDE-3" ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİ GEZİSİ

TAMAMLANDI

Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) Kocaeli Şube’mizin geleneksel hale getirdiği “Atatürk’ün İzinde" gezi serisinin 3. sünü Çanakkale Şehitliği'ne gerçekleştirdik

Bu kapsamında daha önce Çanakkale Şehitliğine gitmemiş veya gitme imkânı bulamayacak 130’u öğrenci olmak üzere 180 katılımcıyı ücretsiz olarak Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıl dönümünde Ata'mızın izinde Şehitlerimiz ile buluşturmanın gururunu yaşamaktayız.

Gezi kapsamında ilk olarak katılımcılar: Atatürk’ün harp öncesinde kaldığı ve Opet Türkiye tarafından restore edilen Bigalı Köyü’nü ve köyde bulunan Atatürk Evi’ni ziyaret ettiler. Katılımcılar daha sonra sırası ile Anzak Koyu’nu, Conk Bayırı’nı, çeşitli müze ve anıtları, savaşın yapıldığı siper ve güzergahları ziyaret etiler. Son olarak Çanakkale Şehitliği Abide’sini ziyaret eden katılımcılar Çanakkale Şehitliği gezimizi sonlandırdılar. Rehberler eşliğinde bir tarih dersi niteliğindeki gezimiz günün anlam ve önemine uygun şekilde tamamlanmış oldu.

130’u öğrenci olmak üzere 180 katılımcının sorumluluğunu alarak sorunsuz bir şeklide gezimizin tamamlanmasında çok fazla emeği olan: ADD Kocaeli Şube’mizce görevlendirilen üyelerimize, ADD Lise Komisyon Başkanı Doğa ŞAHİN ve ADD lise Komisyonu üyelerine, üyemiz önceki dönem CHP Kadın Kolları Kocaeli İl Başkanı ve önceki dönem ADD Yahyakaptan Şube Başkanı Sevim PEKYÖRÜR’e sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum.

Ayrıca hiçbir karşılık beklemeden Atatürkçü Düşünce Derneği Kocaeli Şube’mizin Atatürk’ün İzinde projelerini destekleyerek vatandaşlarımızın Atatürk’ü yakından tanımaları adına bizlere destek veren Kocaeli Büyükşehir Belediye(KBB) Başkanı Tahir BÜYÜKAKIN’a, KBB Ulaşımpark Genel Müdürü Serhan ÇATAL’a, KBB Ulaşımpark şef, amir ve şoförlerine teşekkürü bir borç bilirim.

ADD Kocaeli Şubesi olarak, kadın gençlik ve komisyon örgütlenmelerimizi tamamlamış, kent gündeminde söz sahibi, “-mış” gibi olmayan eylemler yapan, bağımsız tarafsız ve Atatürkçü çizgimiz ile mücadelemize devam edeceğiz.

Açıklamamızı ADD Genel Başkanımız Hüsnü BOZKURT’un sözleri bitirmek isterim.

“Ülkemiz, içeriden de yoğun saldırı altında. Ulusal birliğimizi tarumar eden ağır saldırılara karşı halkımızı birleştirebilecek tek güç, Atatürk’ün düşünceleri. Hiçbir siyasi yapının arka bahçesi asla olmayız, ancak siyasete yön verir, yol gösteririz” Hüsnü BOZKURT

Taylan BİNGÖL

Atatürkçü Düşünce Derneği Kocaeli Şube Başkanı