ŞUBEMİZİN BU HAFTAKİ KONUĞU AV.FAHRİ ÖRENGÜL OLDU

Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) Kocaeli Şubemiz tarafından her hafta Cuma günü saat 18.00’da düzenlenen “Aramızda Söyleşiler” serimizin bu haftaki konuğu üyemiz, önceki dönem Kocaeli Barosu Başkanı Av. Fahri ÖRENGÜL oldu.

ADD Kocaeli Şubesi başkanımız Taylan BİNGÖL, ADD Kocaeli Şube yönetim kurulu üyeleri ve dernek üyelerimizin hazır bulunduğu söyleşimizin bu haftaki konusu; “Demokrasi, Aydınlanma ve Bağımsızlık” oldu. Şube binamızda yapılan söyleşide konuşan Fahri ÖRENGÜL; “Ülkemizde ne yazık ki siyasi partiler yasası antidemokratiktir. Bir an önce değişmelidir. Tüm partilerde ne yazık ki antidemokratik aday belirleme süreçleri yaşanmaktadır. Önseçim yerine tek elden yazılan ve demokratik bir şekilde seçilmeyen adaylar ise hangi parti olursa olsun özgürce hareket edememekte doğru bildiğini söylemekte çoğu zaman tereddüt etmektedir. Bu yöntem ise tek adam yönetimini siyasi partilerde hakim kılmaktadır.” Dedi.

Ayrıca “Memleket Hali” adlı yeni kitabına da atıfta bulunan ÖRENGÜL; “Kitabım özellikle muhalefet partileri tarafından göz ardı ediliyor. Bu kitapta Kocaeli’de yapılan ve belgeleri ile ispat ettiğim yolsuzluklar bulunuyor. Bir yandan da kitabımda “HAYIR” bloğu ile “Millet İttifakı” oylarının istatistiksel karşılaştırmaları bulunuyor.” diyerek sözlerine devam etti.

Katılımcılarının da söz ve soru hakkının bulunduğu söyleşi karşılıklı sohbet havasında samimi bir ortamda gerçekleştirildi.

Söyleşi sonrası söz alan ADD Kocaeli Şube Başkanımız Taylan BİNGÖL; üyemiz Fahri ÖRENGÜL’e söyleşimize konuk olduğu için teşekkür ederek kendisine Atatürk portesi hediye etti. Ayrıca “Aramızda Söyleşiler” serimize ramazan ayı boyunca ara verileceğini de duyuran BİNGÖL; “şimdiye kadar söyleşi serimize katılarak aramızda olan tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Söyleşi sunumunu gerçekleştiren Fahri ÖRENGÜL’ün yeni kitabı “ADD Üyeleri için imzalaması ile söyleşiye son verildi.