Yürekleri dağlayan, kara bir gün 5 Temmuz 1993.

Bundan 29 yıl önce Erzincan Kemaliye İlçesi'ne bağlı Başbağlar Köyünde gerçekleştirilen insanlık dışı katliamın acısını halen yüreklerimizde taşıyoruz. 28 kişiyi köy meydanında toplayarak kurşuna dizen ve 5 kişiyi ateşe verdiği evlerde ateşe veren PKK'lı katiller, Geride 33 şehit, 30 kadın, 100'e yakın yetim çocuk bıraktılar.

Bu katliamla bizleri bölebileceklerini, korkutabileceklerini hayal eden PKK'lı ırkçı hainler bunda çok yanıldılar. Maksatlarına ulaşmaları ihtimal dahilinde olmayan katillere asla geçit vermeyeceğiz. Vatanına, milletine, devletine sadık, bayrağı için, ülkesi için canını feda edecek, tarihi kahramanlıklarla dolu milletimiz, Atatürk'ün bizlere emanet ettiği ve ulus devletimizin yılmaz savunucusudur. Kahraman milletimiz olduğu sürece Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi "Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır".
Türk Devriminin koruyucusu Atatürkçü Düşünce Derneği olarak, başta 33 şehidimiz olmak üzere tüm şehitlerimize rahmet ve minnetle anıyor, ailelerine sabır diliyoruz.

Taylan BİNGÖL

Atatürkçü Düşünce Derneği Kocaeli Şube Başkanı