TÜM HABERLERİMİZ

rotator_slide3

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE REHBERLİĞİNDE GİDİLMEYEN YOLUN SONU FETÖ’DÜR…

15 Temmuz FETÖ hain darbe girişiminin 3. yıldönümünü idrak ediyoruz. Hemen ve gururla belirtmeliyiz ki darbelerin karşısında duran bir büyük demokratik kitle örgütüyüz. Çünkü biliyoruz ki darbelerin asıl hedefi Cumhuriyet Devrimi olmuştur. 12 Mart ve 12 Eylül söylediklerimize somut örnektir.

 

15 Temmuz FET&...
Devamı

rotator_slide3

KATLİAMIN HATIRLATTIĞI!

KATLİAMIN HATIRLATTIĞI!

Sivas Katliamı’nın 26. yıl dönümünü büyük hüzünle ve acıyla idrak ediyoruz. 35 aydınımızı yakan zihniyet laik, demokratik ve hukukun üstünlüğüne dayalı Cumhuriyetimize saldırmıştı, bunu çok iyi biliyoruz…

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kurtuluş ve kuruluş sürecinin esaslarını Sivas Kongresi ile Sivas’ta ilan etmişti. “...
Devamı

rotator_slide3

BELEDİYELERDEKİ TALANA VE RANTA KARŞI "KEMALİST" DURUŞ (Basın Bildirisi)

BELEDİYELERDEKİ TALANA VE RANTA KARŞI "KEMALİST" DURUŞ (Basın Bildirisi)

Öncelikle hatırlatmak isteriz ki Türk halkı;

              15 Temmuz dinci darbe girişimi sonrası, siyasal iktidar eli ile devlet kurumlarının beslediği “İslami faaliyet yapıyoruz” palavrası atan terör örgütleri ile yüzleşeli tam dört yıl oldu.

   &n...
Devamı

rotator_slide3

ERTUĞRUL KAZANCIYI RAHMETLE ANIYORUZ

Ertuğrul Kazancı; Kemalist mücadeleyi hayatının her döneminde vermiş, Kemalist bir erkin devlet politikası olacağı hayali uğruna tüm yaşamını adamış, Atatürkçü ideolojiyi düşünce odaklı gören, Ulus-Devlet kimliğini evrensel hümanist değerlerle dengede tutan bir model uğruna çaba sarf etmiş kentimizin ve ülkemizin yetiştirdiği ender aydınlarımızdandı.

 

Ertuğrul Kazancı’nın ektiği Atatürkç...
Devamı

rotator_slide3

İZMİT BELEDİYE BAŞKANI FATMA KAPLAN HÜRRİYET'İ ZİYARET ETTİK

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kocaeli Şube Başkanı Taylan Bingöl ve beraberindeki genç üyeler, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’i makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.

Sıcak sohbet havasında geçen ziyarette Şube Başkanı Taylan Bingöl, Atatürkçü Düşünce Derneği’nin çalışmaları hakkında bilgi verdi. Ayrıca Taylan Bingöl, Fatma Kaplan H&...
Devamı