GEÇMİŞ DÖNEM BAŞKANLARI


Taylan BİNGÖL

12. Dönem Şube Başkanı (2018- )
Eğitimci bir ailenin çocuğu olarak Zonguldak’ta dünyaya geldi. Babasının Atatürkçü hareketin içinde mücadele etmesinden dolayı sürekli olarak sürgün edilmesi nedeni ile 12 yıllık ilk ve orta öğrenim hayatında 10 okul değiştirmek zorunda kaldı. Lise öğrenimini Kocaeli’nin Karamürsel ilçesindeki Karamürsel Lisesi’nde bitirdi. 2002 Yılında Atatürkçü Düşünce Derneği Karamürsel Şubesi lise komisyonunda Atatürkçü mücadeleye başladı. Atatürkçü Düşünce Derneği Karamürsel Şubesi İlk Gençlik Kolu Başkanıdır. 2012 yılına kadar ADD Kocaeli ve ADD Yahyakaptan şubelerinin gençlik kolları ile çeşitli etkinliklerde Atatürkçü mücadeleye devam etti. 2008 – 2010 yılları arasında Kocaeli Üniversitesi Arslanbey MYO’ da ön lisans eğitimini tamamladı. 2010 – 2012 yılları arasında Anadolu Üniversitesi AÖF’de Lisans eğitimini tamamladı. 2012 – 2016 yılları arasında Mustafa Kemal Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde 2. lisans eğitimini tamamladı. 2016 yılında vatani görevini tamamladıktan sonra 2017 yılında PerspektifTM adında Mimarlık ofisini kurdu. Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir İyi derecede İngilizce ve Latince bilmektedir. 2018 Yılı Mart ayında yapılan Atatürkçü Düşünce Derneği Kocaeli Şubesi 12. Genel Kurulunda Şube başkanlığına seçilmiş bulunmaktadır.

Orhan ÖZDEMİR

11. Dönem Şube Başkanı (2016-2018)
test

M. Taylan KATAK

10. Dönem Şube Başkanı (2014-2016)
1986 yılında Düzce’nin Gölyaka ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kocaeli’nin Derince ilçesinde tamamladı. Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümü mezunudur. Ticaret ile ilgilenmektedir. Gençliğinin ilk yıllarından itibaren siyasette ve sivil toplum kuruluşlarında aktif görevlerde bulunmuştur. ADD Kocaeli Şubesi Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı, ADD Kocaeli Şubesi Gençlik Kolları Başkanlığı, ADD Kocaeli Şubeleri Gençlik Kolları İl Eşgüdüm Sekreterliği, ADD Kocaeli Şubeleri Gençlik Kolları İl Eşgüdüm Başkanlığı, ADD Kocaeli-Sakarya ve Yalova Şubeleri Gençlik Kolları Bölge Eşgüdüm Başkanlığı, ADD Kocaeli Şubesi Gençlikten Sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliği, ADD Kocaeli Şube Saymanlığı, ADD Genel Merkez Delegeliği, ADD Kocaeli Şubesi Denetleme Kurulu Başkanlığı ve ADD Kocaeli Şubesi Danışma Kurulu Üyeliği gibi görevler almıştır. 2014-2016 yılları arasında, ADD Kocaeli Şube Başkanlığı görevinde bulunmuştur. Kocaeli’de 32 sivil toplum kuruluşundan oluşan Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği’nde Yürütme Kurulu Üyeliği yaparak kentteki sivil toplum kuruluşlarının tek çatı altında güçlü bir birlik oluşturmasına katkı sağlamıştır. Siyaset, felsefe, edebiyat, tarih, tasavvuf ve kişisel gelişim özel ilgi alanlarıdır. Uzun yıllardır edebiyatla ilgilenmekte olan Taylan Katak’ın Yüreğimde Talan Var adlı bir şiir kitabı ve Güneş Muhafızı adlı bir romanı mevcuttur. Çeşitli basın-yayın kuruluşlarında köşe yazıları, şiir ve makaleleri yayınlanmaktadır.

Mustafa KÜPÇÜ

9. Dönem Şube Başkanı (2012-2014)
ADD Kocaeli Kurucu Yönetim Kurulu üyesi, ilk başkan Osman Nuri Tür’ün istifası üzerine bir süre başkanlık görevini üstlendi ve genel kurul sonrası görevi Ertuğrul Kazancı’ya teslim etti. 1950 İzmit doğumlu. Ankara Ün. Siyasal Bilgiler Fakültesi BYYO Lisans mezunu. Kamu ve özel sektörde görev yaptı. Bir dönem sendikal eğitimler verdi. 1988-89 döneminde Kocaeli Üniversitesi Uluslar arası İlişkiler Bölümü’nde “Siyasi Tarih” dalında yüksek lisans yaptı. 16 yıl aynı üniversitede “Siyaset Bilimi”, “Toplumbilim” “Kurumsal Kimlik” dersleri verdi. 1972-73 döneminde; CHP Gençlik Kolları Merkez Yön. Kurulu üyesi. 1988-89 dönemi SHP Kocaeli İl Başkanı. 2008-2010 dönemi KYÖD-Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği Başkanı. 2012-2014 dönemi ADD Kocaeli Şubesi Başkanı ve aynı dönemde ADD Genel Merkezi “Bilim Kurulu Üyesi.” 1991 yılından bu yana yerel Kocaeli Gazetesi’nde köşe yazarı. Bir dönem Genel Yayın Yönetmeni. Yerel televizyonlarda tartışma programları hazırladı ve yönetti. Köşe yazıları, röportaj, öykü ve şiir dallarında çeşitli başarı ödülleri aldı. Yayınlanmış kitapları; “Anayasa, Yasalar ve Sendikal Mücadelede Hukukun Payı, Çınarlarda Hüzün Var, Bosna Yazıları (ortak yayın), “Siyasal Yaşamıyla Erol Köse”, “Deliormanlı” ve “Ataşe” Evli, bir çocuğu ve bir torunu var.

R. Banu İLTER

8. Dönem Şube Başkanı (2010-2012)

Bozkurt USLU

6. ve 7. Dönem Şube Başkanı (2006-2010)
Bozkurt Uslu 1956’da İstanbul’da doğdu. Selanik ve Erzincan kökenli ailesi ile birlikte 1965 yılında Körfez, Yarımca’ya taşındı. Babası Merhum Mehmet Hayri Uslu Petkim’in ve Yarımca Belediyesi’nin ilk kurucularındandır. Başarılı bir öğrencilik hayatı geçiren Uslu İzmit Lisesi’nde okurken Kocaelispor forması giydi. Yeşil siyahlı takımın Türkiye Şampiyonu olduğu 1973 döneminde kadronun önemli isimlerinden biri idi. Bu sezonlarda gösterdiği başarılı performans ile Yarımca’da Yılın Sporcusu seçilmiştir. Bozkurt Uslu 1975 yılında siyaset sahnesine merhaba dedi. Üniversite yıllarında CHP İstanbul Gençlik Kolları’nda görev yapan Uslu 1980 Askeri İhtilali’ne kadar siyasi çalışmalarını aralıksız sürdürdü. 12 Eylül 1980 Darbesi hakkında, “O dönemler bizim çok acılar yaşadığımız bir dönemdi. Türkiye’nin iyi olma çabasının nasıl engellendiğini gördük ve siyasi faaliyetlerimizi sivil toplum ekseninde sürdürdük” diye tanımladı. 2000 yılında Demokratik Sol Parti’den gelen teklif ile örgütlü siyasete yeniden merhaba dedi. DSP Merkez İlçe Yönetimi’nde Örgütlenmeden Sorumlu Komisyon Başkanlığı görevini üslenen Uslu, DSP’deki görevinin ardından, rahmetli İsmail Cem’in daveti üzerine Yeni Türkiye Partisi Kocaeli Kurucu İl Başkanlığı görevini üstlendi. 2006 yılında YTP-CHP birleşmesi sürecinde önemli rolü ile öne çıktı. 2004 – 2010 yılları arasında Kocaeli Sivil İnisiyatif Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi. 2006 – 2009 yılları arasında Atatürkçü Düşünce Derneği çatısı altında topluma faydalı projeler üretmeye devam etti. Ergenekon ve Balyoz süreçlerinde ADD Genel Başkan Danışmanlığı yaptı. Dört sene Atatürkçü Düşünce Derneği Kocaeli Şube Başkanlığı’nı yapan Uslu 2009 yılında CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın daveti ile CHP Kocaeli İl Örgütünde İl Sekreterliği görevini üslendi. 2012 – 2017 yılları arasında CHP Kocaeli Seçim Koordinasyon ve Referandum Koordinasyon Kurullarında Başkanlık görevlerini yürüttü. 2013 yılından itibaren CHP’nin Kocaeli’deki Örgütlenme Komisyonlarının içinde resmi olarak görev aldı. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olan Bozkurt Uslu turizm ve inşaat sektörlerinde ticari faaliyetlerini yürütmektedir. Evli ve 3 çocuğu olan Uslu kendisini CHP ve Kocaelispor gönüllüsü olarak tanımlıyor.

Osman Nuri Tür

3. Dönem Şube Başkanı (2000-2002)

Ertuğrul KAZANCI

1. ve 2. Dönem Şube Başkanı, ADD Genel Başkanı