Ayasofya'da 'Atatürk'e lanet' okuyan Diyanet İşleri Başkanı Ali ERBAŞ, Cumhuriyetimizin 99. Yılında camilerimizde okutulacak hutbede bir kez daha içerisinde bulundu gaflet, dalâlet ve hıyanet duygusu ile ne Cumhuriyetimize ne de Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e değinmemiştir.

Atatürk'ün ölüm yıl dönümünde ATATÜRK düşmanı fesli deli MISIRLIOĞLU’nu da ziyaret ederek defalarca “5816 sayılı Atatürk aleyhine işlenen suçlar hakkında kanununa muhalefet, görevi kötüye kullanma, görev sırasında din hizmetlerini kötüye kullanma, tehdit, halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçlarını işleyen Diyanet İşleri Başkanı Ali ERBAŞ bugün olmasa da vakti geldiğinde mutlaka yargılanacaktır.

Cumhuriyet savcılarının birincil görevi Cumhuriyet’i korumaktır. Birincil görevinin Cumhuriyet’i korumak olduğunun farkında olan savcılarımızın da bağımsız yargı ile hareket edeceği günler çok yakındır.

Dolayısı ile kentimizde bulunan vatansever Cumhuriyet ve ATATÜRK sevgisi ile vatana hizmet eden imamlarımıza çağrımızdır. Diyanet İşleri Başkanı Ali ERBAŞ’ın gaflet, dalâlet ve hıyanet içerisinde olması siz değerli din görevlilerimizin Atatürk ve Cumhuriyet’imiz için dua etmelerine- ettirmelerine engel değildir.

Cuma namazı için camilerimizi dolduran her vatansever yurttaşımızın da bu konuda ısrarcı olmaları en büyük temennimizdir.

Bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları sayesinde özgürce ibadet ettiğimiz bu mübarek Cuma gününün vatanımıza ve milletimize hayırlara vesile olmasını dileriz.