Ülkenin ve kentimizin gerçek gündemi; ekonomik çöküntü, yolsuzluklar, hukuksuzluklar, gelir adaletsizliği ve terördür. Öncelikle yapay gündemler oluşturmaya çalışarak ülkenin asıl gündemini unutturma heveslilerine karşı Atatürkçü Düşünce Dernekleri’nin Türkiye’nin savunma refleksi görevini aksatmayacağını bir kez daha bildirmekten gurur duyarız. Kentimizde yayın yapan Özgür Kocaeli internet sitesi; şubemizin 13.Genel Kurulu öncesi iftiracılar ile iş birliği yaparak, genel kurulumuza müdahale operasyonu başlatılmıştır. İsimsiz yorum haber statüsünde “-mış, -muş, -duyuldu, -konuşuluyor” basitliği ile adrese teslim haberler yapmaktadır.

Öyle ki şubemizi ve başkanımız Taylan BİNGÖL’ü itibarsızlaştırmak adına “Taylan BİNGÖL Görevden Alınıyor” yalan haberi yapan Özgür Kocaeli internet sitesine, en büyük cevap bir tokat niteliğinde ADD Kocaeli Şubemizin 13. Genel kurulunda gelmişti. Üyelerimizin tamamının oyu ile tek liste giren Taylan BİNGÖL ve yönetim kurulumuzun yeniden seçilmesi dahi söz konusu internet sitesinde haber yapılmadan geçiştirilmişti.

Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) Kocaeli Şubemizin hiçbir basın açıklamasına haber havuzlarına yer veremeyen Özgür Kocaeli gazetesi, konu itibar suikastı ve asılsız haberler olunca gazetecilik etiği ve ahlakına bakmaksızın haber girmektedir.

ADD Kocaeli Şubemizin genel kuruluna müdahale edemeyen Özgür Kocaeli İnternet sitesi şimdi de İşte “ADD’nin Atatürk çelengine verdiği değer!” başlığı ile ADD’den intikam almaya çalışmaktadır.

Kemalistlerin kent ve ülke gündemine dair açıklamalarına ayar vermek istenmektedir. Kent muhalefeti ve vatansever Atatürkçülerin sesini kısma çabası vardır.

“..son günlerde kendine yakışmayan davranışlarda bulunuyor. ADD’li yöneticiler yaptıkları davranışlarla sık sık eleştiriliyor.” Cümlesinin altında yatan asıl gerçek:

* ”Türkiye’nin tanımı Laiklik olsa da ideolojisi İslam’dır” cümlesinin kurarak anayasamızın değiştirilemez ilk 4 maddesine karşı gelen Kocaeli valisine karşı verdiğimiz mücadeledir. * ”Cumhuriyet bizi cahil bıraktı” sözleri ile Cumhuriyet devrimlerine karşı gelen AKP Grup Başkan Vekili’ne karşı verdiğimiz mücadeledir.

* ADD Tüzüğümüzün 6/18. Maddesi (Tespit edilen sorunlara Atatürkçü anlayış ile üreteceği çözümleri siyasi partiler, kitle örgütleri, sendikalar ve kamuoyu ile paylaşır. ) gereğince siyasi partilere politika üretme ve daha güçlü bir parlamenter sistem adına görüşlerimizi paylaşmamızdır.

Gazeteciliğin şeref ve onurunu ayaklar altına alarak basının verdiği güç ile hem Atatürkçüleri hem de ADD’yi Kocaeli de dizayn etmeye çalışmaktadır. Özgür Kocaeli internet sitesi yetkililerinin İdelojik cahilliği, ADD’nin işleyişinden bir haber olması ve tarih bilmezliği ortaya çıkmıştır.

1980 darbesi sonucunda darbeci Kenan EVREN anayasasının oluşturmaya çalıştığı Atatürkçülük dışına çıkan ideolojinin kalesi ADD’miz; çelenk bırakma törenlerini Özgür Kocaeli gazetesinin asla anlamayacağı tarihlerde de gerçekleştirmektedir. Bu tarihlerden birisi de gericiler tarafından şehit edilen Teğmen Kubilay’ın ölüm yıl dönümü olan 23 Aralık 2022 tarihidir. Buna benzer birçok tarihte ADD Kocaeli Şubemiz resmi bayramlar haricinde de Atatürk anıtına çelenk koymaktadır. Şubemizin çelengi 23 Aralık 2022 (Dün) tarihinde Teğmen Kubilay anısına İzmit Kültür Tepesinde bulunan Atatürk anıtına konulmuştur. ADD Kocaeli Şubemizin çelenginin kimler tarafından bir kenara konulduğunu, ADD çelenginin kimleri rahatsız ettiğini, kimlerin iktidarın yayın organları ile itibar suikastı için fotoğraf servis ettiğini hep birlikte yargı yolu ile öğreneceğiz.

Tüm bunların yanı sıra gazeteciliğin şeref ve onurunu ayaklar altına alarak Atatürkçülere operasyon yapmak adına her türlü yolu deneyen Özgür Kocaeli internet sitesinin evlere şenlik yazı işleri müdürü Cemalettin ÖZTÜRK’ün şube başkanımız Taylan BİNGÖL’e mesaj yolu ile yaptığı hakaretleri de yargıya taşıyacağımızı siz değerli basın ve kamuoyuna bildiririz. Türkiye’nin savunma refleksi

Atatürkçü Düşünce Dernekleri’nin ne iktidarı, ne kent burjuvasını ne de onların yayın organlarını memnun etmek gibi bir derdi asla olmamıştır.

Baskılara karşı Atatürk ilke ve devrimlerinden aldığımız güç ile yolumuza sapmadan devam edeceğiz.

Atatürkçü Düşünce Derneği Kocaeli Şubesi Yönetim Kurulu