Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti(KOGACE) tarafından yaptırılmış İzmit Uğur MUMCU parkında bulunan; KOGACE logosu taşıyan tabelanın ilgisizlikten yıllardır yıpranmış ve parçalanmış olması Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kocaeli Şube’mizi de derinden üzmekte idi.

Yıllardır ortadan ikiye bölünmüş ve bant ile emaneten tutturulmuş KOGACE logolu tabelanın durumu karşısında harekete geçen ADD Kocaeli Şube’miz, hem KOGACE’ ye verdiği değer hem de sahip olduğu etik değerler gereği 20 Ekim 2022 tarihinde tabelanın sessiz sedasız gerekli tamiratını yaptırmıştır.

Şubemiz, tabelanın karşı karşıya kaldığı ilgisizliğinden dolayı bir itibar suikasti yapmayı hiç düşünmeden, sorunu çözmeye yönelik tavır ile kurumsal bir olgunluk göstermiştir.

KOGACE’nin bilmesini isteriz ki; Atatürkçü Düşünce Dernekleri mesleğini liyakati ile yerine getiren şerefli ve onurlu her gazetecinin ve bu etik değerlere saygı gösteren her meslek örgütünün yanındadır.

Açıklamamızı büyük önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün bir sözü ile tamamlamak isteriz.

“Basının tam ve geniş hürriyeti iyi kullanmasının, ne derecede nazik bir vaziyet olduğunu söylemeye lüzum görmem. Her türlü kanuni kayıtlardan evvel bir kalem sahibinin ilme, ihtiyaca ve kendi siyasi telakkilerine olduğu kadar vatandaşların hukukuna ve memleketin, her türlü hususi telakkilerin üstünde olan, yüksek menfaatlerine de dikkat ve hürmet etmek manevi zorunluluğu, asıl bu mecburiyettir ki umumi düzeni temin edebilir.” 1924,ATATÜRK