KOÜ İLAHİYAT FAKÜLTESİ YETKİLİLERİNE TEŞEKKÜR EDİYORUZ


Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarının bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizin yarattığı olanaklar sayesinde özgürce eğitim alma şansına sahip olarak mezun olma başarısını gösteren tüm öğrencilerimizi Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kocaeli Şubesi olarak kutluyoruz.

Ancak Cumhuriyeti’miz ne yazık ki kurtuluş ve kuruluşundan 99 yıl sonra bile; hala işbirlikçi vatan hainlerine rahatsızlık veriyor, Türk Milleti’nin omuz omuza başardığı kurtuluş savaşının marşlarından birisi haline gelmiş 10. Yıl marşımıza tepki gösteriliyor.

Atatürkçü, çağdaş, laik ve demokrasi ile taçlandırılmış Türkiye Cumhuriyeti karşıtı eylem ve propaganda yaparak, ülkemizi yeniden orta çağ karanlığına gömmek uğruna her türlü yolu deneyen Yeni Ak-it “gazetesi!” bu kez de KOÜ İlahiyat Fakültesi 2021-2022 mezuniyet töreninde çalınan 10. Yıl marşımıza tepki gösterme ahlaksızlığını ortaya koymuştur. KOÜ İlahiyat Fakültesi dekanlığı tarafından gerçekleştirilen mezuniyet töreninde KOÜ İlahiyat Fakültesi öğrencilerinin hep bir ağızdan ve coşku ile söylediği 10. Yıl marşımızın içerisinde geçen sözlerin rahatsız edeceği tek güruhun emperyalist sömürgeci güçler ve onların ülkemizdeki uzantıları olduğunu bir kez daha hatırlatırken, Yeni Ak-İt ve benzeri kripto maşalara karşı çağdaş ve vatansever duruşumuzu taviz vermeden devam ettireceğiz.

Bu bağlamda ADD Kocaeli Şubesi olarak hem KOÜ İlahiyat Fakültesi yetkililerini hem de hep bir ağızdan coşku ile 10. Yıl marşımızı söyleyen KOÜ İlahiyat Fakültesi 2021-2022 mezunu gençlerimizi yürekten kutluyor bu milli davranışlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Ülkemizde kripto olarak misyoner faaliyetlerini emperyalizme uşaklık yaparak sürdüren ve akıllarınca vatansever Türk Milleti’ne parmak sallama çabasında olanlara karşı; Atatürkçü Düşünce Dernekleri’nin her zaman cesaretle göğsünü siper edeceğinden kimsenin şüphesi olmasın.

Taylan BİNGÖL
Atatürkçü Düşünce Derneği
Kocaeli Şube Başkanı