SALONDA BİR TANE BİLE VATANSEVER YOK MUYDU?

Değerli Atatürkçüler, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kocaeli Şubemiz öncülüğünde bugün burada toplanarak suç duyurusunda bulunma sebebimiz, bu kez de Adalet Bakanlığı’nın görevini yapmamasıdır.

Bir dernek tarafından 16 Aralık Cumartesi akşamı saat 19:30’da Kocaeli Kongre Merkezi’nde düzenlenen sözüm ona vefa gecenin onur konuğu provokatör yobaz Emine ŞENLİKOĞLU skandal cümleler kurmuştur. Provokatör sözde yazar; Türk Milleti’ne, Türk Devleti’ne, ebedi baş komutanımız Cumhuriyetimizin kurucu büyük önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarına iftira atarak hakaret etmiştir. Üstelik de bu hakaretler kendisini “yerli ve milli” olarak tanımlayan yüzlerce kişi önünde yapılmıştır.

Sözde yazarın kurduğu buram buram vatana ihanet kokan cümlelerine salondan hiç tepki gelmemesi hatta konuşma sonrası yobazın alkış alması; salonda bulunan herkesin aynı fikirde mi? olduğu sorusunu aklımıza getiriyor.

Organizasyonu yapan derneğin evlere şenlik başkanı: “Bizim ilkelerimize, değerlerimize söylemimize çok aykırı” açıklaması yaparak sözleri kabul etmediğini duyurmuş.

Evlere şenlik başkana sormak isteriz?

Madem sözleri kabul etmiyor ise söz konusu provokatörü konuşma sonrası neden alkışladılar?

Madem ilkelerine ters daha önce de defalarca kurucumuz ve kurtarıcımız ATATÜRK, milli şefimiz İNÖNÜ, anayasamızın ilk 4 maddesi hakkında yalan yanlış beyanlar ve iftiralar uyduran Türk ve ATATÜRK düşmanı emperyalizmin uşağı yazar müsveddesi neden onur konuğu ilan ettiler?

Madem Emine Hanım emperyalist propaganda yalanlarını dile getirmiş, biz vatanseverler de hakkını yemeden teslim edelim. Vatansever Türk milleti arasında da bir söz vardır: Emine ŞENLİKOĞLU marjinal bir yazar veya düşünür değil, gerçek vatansever ATATÜRK’çülerin gözünde Türkiye düşmanı bir vatan hainidir. Emperyalist ülkelerin Türk yurdundaki şubesidir. Halkımızı kin ve düşmanlığa tahrik etmektedir.

Değerli vatanseverler;

Türkiye’nin savunma refleksi Atatürkçü Düşünce Dernekleri; 34 yıldır Cumhuriyet devrimlerini tersine çevirmek isteyen vatan hainleri, dinci yapılar, tarikat ve cemaatler ile korkusuzca mücadele ediyor. Bu uğurda başta kurucu liderimiz, 1961 Anayasasının mimarı Prof. Dr. Muhammer AKSOY olmak üzere sayısız şehitler verdik. Günümüzde yine aynı yapılar tarafından tehdit edilip hedef gösterilsek de, Kemalist İdeolojimizden taviz vermeyeceğiz. Cumhuriyetimizi kuran o aydınlık ideoloji ışığında, Cumhuriyetimizi ve temel ilkelerini savunmaya devam edeceğiz.

Atatürkçü Düşünce Dernekleri olarak bir kez daha hatırlatıyoruz ki; TAVİZ VERMEYECEĞİZ. SİYASET YAPMIYORUZ, CUMHURİYET DEVRİMLERİNİ KORUYORUZ.

Taylan BİNGÖL

Atatürkçü Düşünce Derneği

Kocaeli Şube Başkanı